Battlefield 6 – prawdziwa recenzja

About Battlefield 6 – prawdziwa recenzja

Battlefield

Battlefield 6. Co wiemy w tej chwili?

Poprzednie gry Battlefield

Serie Battlefield Dice utrzymują ciasną niszę strzelanek wieloosobowych pomiędzy arkadami i symulatorami. Nie tak hardkorowe, jak Arma i nie tak konwencjonalne, jak Call of Duty, Battlefield wysłało graczy na wiele konfliktów i okresów: Pierwsza i druga wojna światowa, Wietnam, a nawet pola bitew przyszłości. Gra zawiera wzruszające historie o żołnierzach na polu bitwy, czasem dramatyczne, a czasem lekkie, ale zawsze urzekające. Rozgrywka wieloosobowa jest kolejną atrakcyjną cechą serii Battlefield. Zawiera ona mapy na dużą skalę z różnymi typami żołnierzy, pojazdów i samolotów. Gracze znaleźli je w pełnym akcji teatrze działań i byli jego ważną częścią.

Nowy Battlefield 6 kontynuuje dobre tradycje tej serii i wzbogaca je o technologie nowej generacji konsol. Akcja Battlefield 5 rozgrywa się podczas II wojny światowej; Battlefield 1 ujawnił trudy I wojny światowej. Naturalne jest założenie, że Battlefield 6 przywróci nas do nowoczesnej oprawy. Nie ma żadnych szczegółów dotyczących formatu opowieści; w Battlefield 5 były oddzielne odcinki dla różnych żołnierzy, a gry Battlefield 3 i 4 pokazały spójną fabułę. Oba formaty mogą pasować do nowej premiery.

DICE

DICEKilka słów o deweloperach, którzy tworzą Battlefield gry online. Kolektyw Dice pracuje w firmie Electronic Arts i wspierał Battlefield 5 oraz Star Wars Battlefront 2. Gry te otrzymały jednak aktualizację treści “końca życia”, co oznacza wewnętrzną redystrybucję zasobów i przydzielanie ludzi do nowego projektu, jakim jest prawdopodobnie Battlefield 6. Kolektyw Dice udowodnił, że wie, jak tworzyć dobre gry typu shooter. Jednak presja EA i negatywna reputacja, która nagromadziła się wokół Battlefield 5, postawiła Dice’a w sytuacji, gdy musi zrobić coś więcej niż dobrą grę, aby zadowolić swoich fanów.

Platformy na Battlefield 6

PS5Nadchodzący Battlefield 6 wykorzysta moc konsol nowej generacji. Teaser podczas pokazu gry EA zaprezentował klipy ponad stu żołnierzy na polu walki jednocześnie oraz zaawansowane animacje twarzy. Funkcje te będą dostępne na konsolach PS 5, Xbox serii X i PC. W zapowiedziach gier następnej generacji pojawia się jednak tendencja, że będą one dostępne także dla poprzednich generacji, Ps 4, oraz Xbox One. Jest możliwe, że gra będzie dostępna w dwóch wersjach i nowe generacje będą charakteryzować się zaawansowaną grafiką i płynną pracą w wysokiej rozdzielczości. Podczas gdy wersja na stare konsole będzie stosować różne triki, aby utrzymać grę w niższej rozdzielczości przy mniejszym stopniu zaawansowania graficznego. Dlatego też Battlefield 6 premiera może się różnić w zależności od tych zmian.

Wojna nigdy się nie zmienia

Czego oczekujemy od Battlefield 6?

Wojna nigdy się nie zmienia (Battlefield 6)W serii gier Battlefield zawsze chodziło o wojnę bez kompromisów. Bitwy na pełną skalę, które mogą toczyć się w miastach, dżunglach, czy też w jakimkolwiek innym krajobrazie, który może być odpowiedni do walki. Nie było żadnych oczekiwań co do spektakularnej i głębokiej historii w grze akcji-strzelance. Jednak Battlefieldowi udało się stworzyć ciekawe postaci w prostej ramce “dobry facet kontra zły facet”. Na przykład, Bad Company 2 jest jedną z najbardziej ulubionych gier z tej serii ze względu na charyzmatyczne i naturalne postaci. Jednocześnie postacie z Battlefield 4 wyglądały bardziej histerycznie i naturalnie, jako żołnierze, którzy przechodzą przez duży stres. Battlefield gry 5 i 1 mają epizodyczną strukturę, która przyczyniła się do nieporozumień i negatywnych doświadczeń graczy. Gracze nie mają wystarczająco dużo czasu, by przywiązać się do postaci, by wczuć się w ich zmagania. Ostatecznie, nawet najbardziej filmowe i ambitne scenki z najnowszych gier Battlefield nie miały koniecznego wpływu. Dice powinny brać pod uwagę to, co działało w poprzednich grach i jak można to zrealizować w nowym formacie, jeśli nadal będą korzystać z takiej struktury opowiadania historii przy tworzeniu kolejnej Battlefield gry.

Jeśli chodzi o rozgrywkę, Battlefield zawsze polegał na masowych sytuacjach bojowych i wysokiej interaktywności. Battlefield 3 był wizytówką gatunku, ponieważ podczas gdy rywale starali się zaimponować graczom wyreżyserowanymi scenami zniszczenia, gracze na polu byli reżyserami swoich walk. Okolica kruszyła się pod naszymi strzałami i wybuchami, wrogowie starali się wykorzystać ich i naszą pozycję, a pojazdy bojowe przyczyniły się do prawdziwego przeżycia walki. Mimo to Battlefield nie był zbyt symulowany, było miejsce na popełnianie błędów lub grę dla zabawy, ale nie na rywalizację z zaciętą i precyzyjną AI. W najnowszych grach Battlefield wkroczyło w obszar pola walki Call of Duty. Próba była akceptowalna, ale oczekujemy więcej od mistrzów swojego rzemiosła. Należy to wziąć pod uwagę, grając w nowy Battlefield 6. Jednak większość nadchodzącego doświadczenia zależy bardziej od EA niż od Dice.

Masywne mecze wieloosobowe

Masywne mecze wieloosobowe (Battlefield)W chwili obecnej gry wideo osiągnęły już fotorealistyczny poziom grafiki. Dlatego nowa generacja będzie starała się zaimponować nam nie obrazem, ale stabilną pracą znacznej ilości obiektów w kadrze jednocześnie. Dla masywnych meczów wieloosobowych oznacza to jeszcze więcej pojazdów bojowych, więcej żołnierzy na ziemi i większe mapy. W tym momencie kolejna Battlefield 6 premiera ma ryzyko, że mecze będą zbyt długie lub zbyt duże. Dlatego też klasyczny reżim 32×32 pozostanie. Fajnym akcentem byłoby włączenie do gry jednostek pływających jako pełnoprawnego uczestnika bitwy. Zazwyczaj statki służyły jako punkty tarła lub lotniskowce. Jednak sterowanie łodzią z marines lub torpedowcami do przechwytywania wody byłoby odświeżającym doświadczeniem w walce na polu bitwy.

Personalizacja w Battlefield 1 i Battlefield 5 była obecna, ale nie miała szczególnego wpływu na samą walkę. Parametry dział zmieniły się, ale po takich postępach nie było żadnej realnej różnicy w ich rozgrywce. Współcześni strzelcy w realistycznych ustawieniach starają się stworzyć głęboki i sensowny system dostosowywania broni. Dice udowodniły, że mogą współpracować z tym pomysłem, ale muszą dać mu niezbędną głębię w nowym Battlefield. Po raz kolejny wszystko spływa do EA. Przed premierą pojawiło się wiele obiecanych pomysłów na Battlefield 5, takich jak dostosowanie artylerii do pojazdów czy wyciąganie rannych towarzyszy z gorących stref. Wciąż jednak nie było takich funkcji w trakcie wydawania gry, nie wspominając o całych trybach gry, takich jak Battlefield’s Battle Royale.

Mecze dla 128 graczy

Battlefield - 128 graczyIstnieje prawdziwa plotka, że nowy Battlefield 6 będzie wspierał mecze do 128 graczy. Sama funkcja nie dostarcza rozrywki ani ciekawej rozgrywki. Istnieją przykłady gier, które mogą zawierać jeszcze więcej żołnierzy na mapie na raz. Chodzi o to, jak Dice będą wykorzystywać nowe technologie i jakie nowe reżimy powstaną wokół tak dużej liczby graczy. Naturalnie można sobie wyobrazić, że taka ilość graczy powinna być umieszczona w większych reżimach, takich jak Battle Royale lub podobnych. Dla Battlefield 5 było to “Firestorm”. Dice mogą próbować odzwierciedlać sukces Call of Duty: Warzone i wdrożyć podobny reżim w swojej grze. Oprócz obecności pojazdu na mapie gry i możliwości dostosowania broni, może to przynieść nowe warstwy rozgrywki w podgatunku Battle Royale.

Data wydania i szczegóły

Kiedy można się spodziewać Battlefield 6?

Data wydania i szczegóły (Battlefield 6)EA potwierdziła, że premiera Battlefield 6 odbędzie się w roku 2021. Dlatego też możemy czekać na więcej szczegółów na Video Game Awards 2020, a nawet na oficjalne ogłoszenie daty premiery Battlefield 6. Wysokie stawki za wejście na konsole nowej generacji mogą jednak nałożyć ograniczenia na rozwój kolejnej gry Battlefield. EA popełniła kilka błędów związanych z reputacją podczas edycji gier Battlefield 5 i Battlefield 1. Dlatego nowe Pole Bitwy musi być więcej niż doskonałe (jak pokazuje Battlefield 6 trailer), a gry o takiej jakości wymagają więcej czasu na dopracowanie. Mimo to jest nadzieja na odpowiedni rozwój nadchodzącego hitu. Wsparcie dla Battlefront 2 udowodniło, że gra może się wyrwać z grobu. Battlefield 6 nie pogrzebie Dice’a ani EA, wydawca jest zbyt masywny, by się rozbić na kolejne błędne obliczenia. Jest to jednak szansa na zdobycie pozytywnej reputacji wśród graczy i zademonstrowanie możliwości uczynienia najnowszego Battlefielda naprawdę ekscytującym.

 

Game Details
Game Poster
Poster
Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...