Najlepsze Gry na 1 Osobe

Trendy w grach zmieniają się każdego roku. Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, co będzie żyć wiecznie, mamy krótką odpowiedź: gry na 1 osobę. Były one u zarania branży i nie wydają się przestawać popularne. Ale co wybrać z najlepszego z najlepszego tytułu i faktycznie cieszyć się nim?

Teraz niektórzy zgodziliby się, że idealne gry na 1 osobę są przykładem nieskazitelnej równowagi wszystkich istotnych elementów, nawet jeśli szukamy w nich czegoś szczególnego. Przeanalizowaliśmy wyniki uzyskane przez profesjonalistów i samych graczy, tworząc nasz unikalny top klasy A, który powinieneś wypróbować.

Lista najlepszych gier dla jednej osoby

10. Control

Kontrola

Remedy Entertainment zawsze słynęło z wyjątkowego podejścia do narracji w grach i zadziwiającego projektowania poziomów. Kontrola nie jest wyjątkiem i udało mu się odnieść sukces pod względem rozgrywki i mechaniki gry nawet lepiej niż oczekiwali tego gracze. Jako gra akcji-zręcznościowa, grasz jako Jesse Faden, który angażuje się w serię tajemniczych wydarzeń, wykraczających poza proste wyjaśnienie. Twoim zadaniem jest rozwikłać tajemnice i mieć jak najwięcej zabawy z nadprzyrodzonymi mocami.

Gra ma 82 punkty na Metacritic i obiecujący start, choć nie ujawniono jeszcze żadnych numerów sprzedaży. Będziesz również cieszyć się DLC i crossover z Alanem Wake, a jest wiele do zrobienia.

Dostępne na: PlayStation 4.

9. Assassin’s Creed: Odyssey

Assassins Creed Odyseja

Seria Ubisoft’s Assassin’s Creed zajmuje zasłużone miejsce w sercach graczy dzięki wszechstronności epok i postaci. Niektóre z nich były najlepsze, inne znacznie słabsze pod względem narracji i rozgrywki, a Odyseja nawiązuje do tradycji odgrywania ról w akcji w scenerii Starożytnej Grecji. Posiada wszystkie znane i lubiane przez graczy elementy gry, które ożywiają franczyzowy urok podróży i obowiązków zabójcy.

Być może najlepsza komputerowa gra jednoosobowa z serii AC, zwłaszcza jeśli kochasz Gladiatorów i starożytnych królów przesłanki i scenerię. Ma 86 punktów na Metacritic i 1,4 miliona sprzedanych egzemplarzy w pierwszych trzech tygodniach oraz 100 milionów sprzedanych egzemplarzy całej serii.

Dostępna na: PC, Playstation 4, Xbox One, Stadia.

8. Remake Final Fantasy 7

Remake Final Fantasy 7-min

Ten wybór jest przeznaczony dla prawdziwych fanów serii Final Fantasy i dziedzictwa, które stworzył Square Enix. Final Fantasy 7 Remake to fabularna gra akcji bardzo podobna do swojej poprzedniczki. Dokonano kilku zmian w mechanice walki, a elementy strategiczne pozostają podobne do oryginału. Jednakże, remake jest bardziej zorientowany na fabułę i ma niewiele swobody w oferowaniu graczowi, ale nadal jest jedną z najlepszych gier dla jednego gracza do wyboru.

Jedna z najczęściej pobieranych gier na PlayStation 4, Final Fantasy 7 Remake ma 87 punktów na Metacritic. To oda do nostalgii i możliwość odtworzenia ikonicznej raty, ale z bardziej dopracowaną grafiką i intuicyjną kontrolą.

Dostępna na: PlayStation 4.

7. Resident Evil 2 Remake

Resident Evil 2 Remake

Jedna z najbardziej ukochanych i popularnych franczyzy Capcomu, Resident Evil, dostała sporo krytyki i szumu. Jednak remake gry o tym samym tytule jest już opisany jako wieczne arcydzieło, które należy grać, aby wywołać poczucie nostalgii i dreszczyku emocji. Klasyczny horror przetrwania zmienił niektóre aspekty rozgrywki, jak stałe kąty kamery i mechanika walki, ale istota jest tak dobra, jak to było w drugiej grze.

Jako fan serii, nie będziesz miał nic innego, jak tylko przyjemną zabawę. To “must-have” niedawno wydanych gier dla jednego gracza, z 89 punktów na Metacritic i pięć milionów sprzedanych egzemplarzy.

Dostępne na: PC, PlayStation 4, Xbox One.

6. Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Metal Gear Solid V The Phantom Pain

Kolejna ceniona przez krytyków franczyza z dużą bazą fanów i toną znudzenia do rozwikłania. Metal Gear Solid 5, stworzony przez Konami i Kojima Productions, jest grą typu “stealth”, piątą w chronologii serii. Doskonała mechanika gry i konstrukcja poziomów pozwalają na odtwarzanie jej i znajdowanie coraz większej ilości elementów do odkrycia.

Gra z trudem pobiła wszelkie znaczące rekordy po pierwszym uruchomieniu, choć bez wątpienia chwalona jest za fabułę i osiągnięcia w grze. Gra ma 91 punktów na Metacritic i sześć milionów kopii na całym świecie, co daje jej zasłużone miejsce na naszej liście najlepszych gier dla jednego gracza.

Dostępna na: PC, PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox One, Xbox 360.

5. Disco Elysium

Disco Elysium

Jeśli szukasz gry fabularnej, która w dużym stopniu opiera się na drzewach dialogowych, a nie na walce, to przedstawiamy Ci Disco Elysium firmy ZA/UM. Jedno z najbardziej stylowych wrażeń 2019 roku, Disco Elysium, posiada unikalny system sprawdzania umiejętności, wciągającą narrację i fabułę oraz zadziwiające projekty poziomów, które będą Cię zajmować przez wiele godzin. Trochę dystopijnego noiru to coś, co krzyczy: “najfajniejsza gra dla 1 osoby” dla nas.

Ma 91 punktów na Metacritic, a tysiące sprzedanych egzemplarzy na Steam czyni Disco Elysium jednym z najciekawszych przykładów na naszej liście. Jest teraz przetłumaczone na więcej języków, co czyni go dostępnym dla społeczności graczy na całym świecie.

Dostępna na stronie: PC.

4. Half-Life: Alyx

Half Life Alyx

Długo oczekiwane interludium kultowej serii Valve. Wielu graczy uważa, że wciągające doświadczenie VR jest jednym z najlepszych elementów gry. Gra jest starą, dobrą przygodą z elementami shootera i puzzli, która stawia cię w sytuacji Alyxa Vance’a, który wyrusza na misję przeciwko Obcym.

Nawet jeśli nigdy wcześniej nie grałeś w żadną z gier Half-Life, w momencie dołączenia do sesji zostaniesz zaangażowany przez fabułę. Bestseller na platformie Steam, to obowiązkowy wybór dla jednej z najbardziej rewolucyjnych gier dla jednego gracza w tym roku. Z wynikiem 93 punktów na Metacritic, to sensacja roku 2019.

Dostępna na: PC.

3. The Witcher 3: Wild Hunt

The Witcher 3 Wild Hunt

Stworzona przez CD Projekt seria Wiedźmin to komputerowa gra jednoosobowa. Rozgrywka ma wysoki poziom powtarzalności, niezależnie od tego, czy gracze wracają po narrację, czy po bardzo elastyczny system walki. Wszyscy możemy się zgodzić, że czas spędzony na przygotowaniach do niektórych questów był najlepszym momentem w grze.
Wiedźmin i jego podróż posiada zasłużone 93 punkty na Metacritic i ma 28 milionów sprzedanych egzemplarzy. Jeśli jesteś wielkim fanem głównej gry, spodobają ci się również dwa dodatki: Hearts of Stone i Blood i Wine.

Dostępna na: PC, PlayStation 4,5, Xbox One, Nintendo Switch.

2. The Elder Scrolls V: Skyrim

Epicki epos akcji otwartej Bethesdy to piąta część głównej serii. Jeśli kiedykolwiek zawahałeś się jej wypróbować, jest to znak, że powinieneś dać szansę Skyrimowi. Gry Elder Scrolls są dość samodzielne i nie będziesz czuł się pominięty, jeśli nigdy wcześniej nie grałeś w tę serię. Posiada idealnie zrównoważoną grafikę, rozgrywkę i fabułę, dzięki czemu możesz stać się częścią scenerii fantasy i epickich bitew.

Ma 94 punkty na Metacritic i 30 milionów sprzedanych egzemplarzy już w listopadzie 2016 roku, co jest dość imponujące. Posiada specjalne pomieszczenie w sercu graczy i na szczytach ulubionych gier dla jednego gracza.

Dostępna na: PC, PlayStation 3,4, Xbox One, Nintendo Switch.

1. Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2

Prequel do ulubionej przez fanów pierwszej części Action-adventure Rockstar Games, która umieszcza Cię w samym sercu dzikiej amerykańskiej granicy. Niezliczone zadania główne i poboczne w otwartym świecie sprawiają, że twoja podróż jest jak najbardziej porywająca, co również zwiększa powtarzalność. Rozwijają się historie mieszkańców Zachodu, jak również starają się przetrwać agentów federalnych i pościg łowców nagród. Co może być przyjemniejsze jako bycie charyzmatycznym bandytą?

Zdumiewająca konstrukcja poziomów i fabuła sprawia, że RDR2 jest wyborem, który pokochasz jako grę dla jednego gracza, choć posiada tryb multiplayer. Ze sprzedanymi 29 milionami egzemplarzy i 97 punktami na Metacritic, dajemy mu 1 miejsce.

Dostępna na: PC, PlayStation 4, Xbox One, Google Stadia.

Wnioski z Encyklopedia Gier

Niezależnie od Twojego gustu w grach dla jednego gracza, nigdy nie czujesz się samotny grając w te tytuły. Wspaniałe historie i wciągająca rozgrywka przeważają nad brakiem gry online. Z niecierpliwością czekaliśmy na możliwość stworzenia tej listy i dokładnie oceniliśmy każdy wpis. Ta najlepsza lista gier dla jednej osoby może być stale poszerzana, ponieważ istnieje jeszcze więcej przykładów arcydzieł wykonanych w zakresie narracji i rozgrywki.

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...