Najlepsze Gry na Xbox One

Nie ma decydującej odpowiedzi na pytanie, która platforma jest najlepsza dla gier. Niektórzy będą woleli konsole starszych pokoleń (tylko po to, aby poczuć nostalgię), podczas gdy same konsole nigdy nie siedzą w jednym miejscu. Jeśli jesteś wielkim fanem Microsoft Xbox One i chcesz poznać najlepszych tytułów na nim, to trafiłeś we właściwe miejsce! Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną ranking najlepszych gier na Xbox One.

Klasyczna lista Top 10 zawiera jeden z najbardziej intrygujących tytułów dekady, a my staramy się skupić na ich światowym odbiorze i wynikach. Nie będziemy rozróżniali wersji sprzętowych S i X i skupimy się bardziej na samych grach. Bez wątpienia, istnieje wiele gier, które jeszcze przyjdą i zaskoczą graczy z ich wszechstronności, a my mamy gotowe podsumowanie dla Ciebie. Mamy wszystkie typy gier na Xbox one, od dobrze znanych akcyjnych przygód do bardziej medytacyjnych doświadczeń zamkniętych w formie gry. Zapnij pasy, czytacze, zaczynamy.

Ranking gier na Xbox One: TOP 10

10. Wolfenstein 2: The New Colossus

Kolejny klasyczny i najlepszy wybór gier na Xbox One wraz z Tomb Raider, MachineGames’ Wolfenstein 2, przenosi Cię do alternatywnego świata historii, gdzie musisz wygrać z siłami zła. Jeśli jednak chcesz zrozumieć, co się dzieje i jaka jest twoja rola w tych wydarzeniach, dobrze byłoby zagrać pierwszą odsłonę w ożywionej serii New Order. Gra pozwala na opanowanie umiejętności strategicznych i grę w stylu “skrytym” lub na stworzenie szału walki wręcz na miejscu.

Wolfenstein 2 zasłużenie zdobył nagrodę Best Game i Best Story, a także wiele innych nagród. Jeśli nie jesteś łatwo zaskoczony niektórymi możliwymi liniami fabularnymi gry, na pewno będziesz się nią cieszyć, utrzymując wynik 6,4 punktu od graczy Metacritic.

Dostępna na: Xbox One, Playstation 4, Nintendo Switch, PC.

9. Rainbow Six Siege

Rainbow Six Siege

Ubisoft jest znany z mocnych serii i najlepszych gier na każdą platformę, a także najlepszych gier na Xbox One w tym zakresie. Możesz cieszyć się Rainbow Six Siege zarówno jako pojedynczy gracz, jak i dołączyć do swoich przyjaciół w pracy zespołowej. Do wyboru masz 20 map i dziewięć trybów rozgrywki. Wielu użytkowników ceni sobie także asymetryczną rozgrywkę, dobrze zrównoważoną trudność gry i kilka dodatkowych funkcji, które pozwolą Ci opanować swoje umiejętności w grze. Rainbow Six nie koncentruje się tak naprawdę na fabule czy rozwoju postaci, ale jeśli kochasz dobrze zaprojektowane i rozwinięte strzelanki, jest to aspekt drugorzędny.

Gra ma mocny wynik 7 punktów na Metacritic i zdobyła uznanie krytyków na całym świecie. Jeśli chcesz grać w dobrą taktyczną strzelaninę z przyjaciółmi, powinieneś odebrać Rainbow Six i nic więcej. Kochasz ją lub nienawidzisz, Rainbow Six ma swój urok.

Dostępna na: Xbox One, PlayStation 4,5, PC.

8. Monster Hunter World

Monster Hunter World

Capcom ma szczególny gust w stylowych, wysokich światach fantasy, potworach i myśliwych (brzmi strasznie znajomo dla jakiegoś innego tytułu od tego dewelopera, prawda?). Jednakże, Monster Hunter polega na śledzeniu potworów, pokonywaniu ich i zbieraniu przedmiotów, które pozwalają na podejmowanie większych wyzwań. Gra ma dość rozbudowaną i wciągającą mechanikę walki, w której musisz być bardzo uważny, aby uniknąć niepożądanych konsekwencji. W niektórych przypadkach, musisz powtórzyć zadanie kilka razy, aby uzyskać nowe części i przedmioty do rzemiosła i poprawić swoje wyposażenie.

Gra ma solidny wynik 7.1 na Metacritic i kilka znaczących nagród, w tym Grand Award. Jest to jeden z najczęściej sprzedawanych tytułów wraz z innymi grami Capcom, co tylko dowodzi, że deweloper wie co robi. To must-have sezonu i jedna z najlepszych gier na Xbox One.

Dostępna na: Xbox One, PlayStation 4, PC.

7. Devil May Cry 5

Devil May Cry 5

Hipotetyczna kontynuacja historii Capcom o łowcach diabłów, Devil May Cry 5, jest rozpoznawana przez charakterystyczny design gry i mechanikę gry. Płynna akcja hack i slash, kilka sekretów do rozwikłania i nowe postacie sprawiają, że twoja podróż jest po prostu idealnym zabójcą czasu. Wraz z fabułą masz możliwość kontrolowania różnych postaci i przechodzenia przez znajome walki przypominające arenę. Jeśli chcesz prawdziwie hardkorową akcję, powinieneś wybrać wyższy poziom trudności, ponieważ jest on znany z dość łatwego trybu dla graczy.

Bestseller Capcom, z różnymi nagrodami w grze, DMC 5 polega na posiadaniu kontroli i zdobywaniu najwyższych punktów stylu. Poza tym, chodzi tu o sprawy rodzinne. Zawsze będziemy mieli specjalne miejsce na jedną z najlepszych gier na Xbox One na naszej liście. DMC 5 ma solidny wynik 7.5 na Metacritic od użytkowników.

Dostępna na: Xbox One, PlayStation 4, PC.

6. A Way Out

A Way Out

Gra akcji Hazelight Studios A Way Out jest przeznaczona do dzielenia się grą z przyjacielem lub używania jej w trybie multiplayer za pomocą split-screenu. Gra obraca się wokół dwóch skazańców, którzy muszą wydostać się z więzienia. Gracze muszą współpracować i pracować razem podczas misji, ponieważ ich doświadczenia nie są zsynchronizowane. Zawiera wiele minigier i łamigłówek, więc oprócz wydostania się z więzienia, będziesz miał wiele rzeczy do wypróbowania. Być może nie jest to dla wszystkich filiżanka herbaty, ale to doświadczenie jest zdecydowanie wyjątkowe, aby być uznanym za jedną z najlepszych gier na Xbox One.

Niespodziewanie, A Way Out dostał sporą ilość uwagi i nagród, z wynikiem 7,6 punktu na Metacritic. Jeśli cenisz sobie wspólne gry fabularne, masz A Way Out, a nie zwykłego multiplayer’a czy strzelca.

Dostępna na: Xbox One, PlayStation 4, PC.

5. Halo: Master Chief Collection

Halo: Master Chief Collection

Seria Halo Xbox Game Studios to jedna z najbardziej ukochanych i uznanych serii strzelanek. Można ją nazwać jedną z najlepszych oryginalnych gier na Xbox za jej osiągnięcia w dziedzinie projektowania gier i wkład w gatunek action-shooter. Tytuł ten jest kompilacją tytułów, które pierwotnie zostały wydane tylko na platformach Xboxowych. Niektóre z gier zostały ulepszone i posiadają dodatkowe atuty, takie jak multiplayer z oryginalnymi mapami. Elementy audio i wizualne są jednym z najsilniejszych jej aspektów, a rozgrywka jest znana zarówno fanom serii, jak i tym, którzy musieli zagrać w przynajmniej jedną grę z franczyzy.

Kolekcja ma solidny wynik 7,6 na Metacritic od graczy i osiągnęła rekordową ilość sprzedanych egzemplarzy – 2 miliony sztuk w zaledwie pięć dni. Bez wątpienia żadna lista gier na Xboksie nie będzie pełna bez tytułu Halo w niej.

Dostępna na: Xbox One, PC.

4. Rise of the Tomb Raider

Rise of the Tomb Raider

Crystal Dynamics’ Rise of the Tomb Raider to jedenasta odsłona serii Tomb Raider. Przygody legendarnej Lary Croft nigdy nie przestają zachwycać graczy już od dwóch dekad. Tym razem podążasz za archeologiem tytularnym w zimne pustkowie Syberii, aby odnaleźć mityczne miasto i ocalić tajemnice nieśmiertelności przed organizacją Trinity. Dzięki klasycznym łamigłówkom i ukrywaniu się, jesteś teraz otoczony grafiką i sztuką następnej generacji.

Zadziwiające projekty poziomów i sztuki, pisanie i narracja oraz mechanika gry przyniosły Rise of the Tomb Raider wiele nagród, uznanie w branży oraz zasłużone miejsce na naszej liście najlepszych gier na Xbox One. Choć niektórzy mogą odnieść wrażenie, że ta część serii nie posiada prawdziwego ducha Tomb Ridera, to jednak została ona dobrze przyjęta z solidną 8 punktacją na Metacritic od użytkowników.

Dostępna na: Xbox One, Xbox 360, Playstation 4, PC.

3. Gears 5

Gears 5

Abyśmy mogli podjąć więcej działań i zdobyć strategiczne doświadczenie, musimy umieścić na naszej liście kolejny ekskluzywny Xbox. Xbox Game Studios’ Gears 5 został wydany rok temu i jest 3-osobową strzelaniną, z możliwością dołączenia do współpracy online lub zabawy z przyjaciółmi na dzielonym ekranie. Gra nie daje ci łatwego czasu na najtrudniejszych poziomach, a ty musisz rzucić sobie wyzwanie, aby dostać się na drogę do zwycięstwa. Możesz być tutaj nie dla fabuły, ale poczujesz się jak w domu, spotykając znajome postacie i kontynuując swoje dążenie do obrony ludzkości.

Solidny wynik 8.2 od użytkowników na Metacritic jest dobrze zasłużony dla dobrze rozwiniętej i napisane strzelanki, która nie brakuje niczego. Nagrody branżowe i światowe pochwały sprawiają, że jest to gra obowiązkowa w Twojej osobistej, najlepszej, oryginalnej kolekcji gier na Xboxa.

Dostępna na: Xbox One, PC.

2. Cuphead

Cuphead

Wszyscy możemy sobie przypomnieć dziwne poczucie nostalgii, nawet jeśli nigdy nie widzieliśmy kreskówek z lat 30. Znamy projekt, potrafimy uchwycić pomysł, możemy nawet znaleźć w nim rozrywkę. Na tym właśnie polega Cuphead StudioMDHR, całkiem niezła podróż zarówno w dobrym, jak i “tak” sensie. Jeśli lubisz animacje 2D, platformówki, run i gun action oraz hardcore’owych bossów, którzy rzucają ci wyzwanie, spodoba ci się to i zapytaj o jeszcze więcej. Musimy powiedzieć, że ten typ platformowców nie jest dla każdego filiżanką herbaty, zwłaszcza jeśli nie lubisz niejasnych gier indie.

Niemniej jednak, ma on swoją uczciwą uwagę krytyczną i różne nagrody i pochwały graczy. Muzyka, sztuka i mechanika gry są jednym z najczęściej wymienianych powodów, aby lubić tę grę z wynikiem 8,4 na Metacritic, więc nie wahaj się rzucić wyzwania i spróbować. Być może nie jest to najlepsza gra dekady, ale na pewno jedna z najlepszych gier na Xbox One za Twoją uwagę.

Dostępna na: Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch, PC.

1. Ori and the Will of the Wisps

Ori and the Will of the Wisps

Jedna z najlepszych oryginalnych gier na Xboxa, Moon Studios’ Ori, to gra platformowa, która opiera się na łamigłówkach i Twojej idealnej równowadze i koordynacji, aby wytrzymać platformy. Poruszasz się po mapie i odblokowujesz niedostępne obszary oraz ulepszasz swoją postać. Jako tytułowa postać, Ori, musisz przetrwać wszystkie trudy i pomóc swoim przyjaciołom i duchom lasów. Gra jest nie do przecenienia pod względem wizualnym; to uwodzicielskie i serdeczne doświadczenie, które z przyjemnością będziesz odtwarzać.

Ori and the Will of the Wisps to dość młody i niedawno wydany tytuł. Może brakować w nim nagród i krytycznej oceny (krytycy są w nim głównie zakochani), ale jest to tytuł wart Twojego czasu (i posiada ocenę 8.8 na Metacritic). Jeśli lubisz platformówki i sztukę estetyczną, to Ori będzie Twoim odkryciem roku 2020.

Dostępna na: Xbox One, PC.

Podsumowanie: ranking gier na Xbox One

Każda gra na Xbox ma swój urok, albo jest to jednoosobowa akcja hack and slash, platformówka 2D, albo multiplayer, który polega na zdolności do komunikowania się z kolegami z drużyny lub współgraczem. Jako gracze, staramy się wypróbować każdy tytuł przed wydaniem ostatecznego werdyktu na temat ulubionego gatunku. Dlatego też zawsze zachęcamy graczy do wypróbowania jak największej ilości tytułów, aby odblokować swój własny zmysł gry i tempo, które najbardziej im odpowiada.

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...